Kimdir?

Cem Çöllü 1978 yılında Sevim-Cemil Çöllü çiftinin ikinci çocuğu olarak Manisa’da dünyaya geldi. İlköğretimini Necatibey İlkokulu, Orta öğretimini Şehitler Ortaokulu, Lise öğrenimini ise Manisa Lisesi’nde tamamladı. Aynı yıl Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenimine başladı. Lisans öğreniminin ardından Makine Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını yapan Cem Çöllü, vatani görevini 2005 yılında tamamladı. Canan Çöllü ile 2007 yılında yaşamını birleştirmiş, Cemil ve Elif isminde iki çocuğu bulunmaktadır.

Memuriyet hayatına 1999 yılında girdiği sınavı başarıyla vererek Türk Telekom Manisa İl Müdürlüğü bünyesinde mühendis kadrosuyla başladı. 15 yıllık memuriyet hayatı boyunca; 1999-2005 yılları arasında Türk Telekom İl Müdürlüğü, 2005-2009 yıllarında Celal Bayar Üniversitesi Yapı Kontrol Daire Başkanlığı, 2009-2013 yıllarında da Manisa Belediyesi’ndeki görevlerini başarıyla sürdürdü.

Manisa’daki değişimin Mimari Cengiz Ergün idaresindeki Manisa Belediyesi’nde ise Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü. Yazı İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı kadrolarında başarılı çalışmalarıyla dikkat çekti.

Memuriyet yaşantısının yanı sıra sosyal alanda da aktif olan Cem Çöllü, Manisaspor ve Manisa Belediyespor ile Türk Ocakları Manisa Şubesi, Türk Eğitim-Sen CBÜ Temsilciliği gibi sosyal kuruluşlarda yöneticilik yaparak Manisa iline katkı sağlamaya çalıştı.

Manisa’ya birçok proje kazandıran Cengiz Ergün’ün de değişim projelerini hayata geçirirken önemli görevler üstlendi, Ergün’ün hemen yanında yer aldı.

Fen İşleri Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde yıllardır hizmet bekleyen Manisa halkına karşılık beklemeden hizmet götürmenin hazzını yaşayan Cem Çöllü, kazandığı bilgi birikim ışığında MHP den Şehzadeler Belediyesi Başkan Adayı oldu,%41 oy alarak çok az bir farkla yarışı ikinci olarak tamamladı.

Son 2014 yerel seçimlerinin ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Kontrol Daire Başkanlığı görevini yürüten Cem Çöllü, 2015 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından Manisa 7. sıra Milletvekili Adayı olarak gösterildi.

 Cem Çöllü 1978 yılında Sevim ve Cemil Çöllü çiftinin ikinci çocuğu olarak Manisa’da dünyaya geldi. İlköğretimini Necatibey İlkokulu...

 

Copyright © 2013   |   Yasal Uyarılar   |   Site Haritası
Web Tasarım : LMD Networks